Vyhledávání


Kontakt

Sro-kapela

774 276 277
731 110 727
731 114 597

E-mail: sro-kapela@seznam.cz

Anketa

oblíbený druh kontaktáže:

Celkový počet hlasů: 46

Kdo jsme?

Vznik skupiny SRO subjektivním pohledem kytaristy

Všechno vlastně odstartovala plíživá kontrarevoluce ve skupině NA RANČI, kde hrál na housle IVOŠ. Ryze akustická skupina si do svých řad pozvala elektrického kytaristu PETRA - tedy mě, pomýlena patrně mým předchozím angažmá v bluegrassové kapele. Záhy jsem do kapely pod průhlednou záminkou posílení rytmiky infiltroval JIRKU na baskytaru (původní basista se přeorientoval na doprovodnou kytaru a původní kytarista odkráčel flustrován elektrifikací tělesa). Nová posila obratem přivedla bubeníka a dílo zkázy akustické hudby bylo dokonáno. Skupina pak několik let pokračovala v country-beatové produkci.

JIRKA se ukázal jako schopný casting manager a do kapely časem angažoval i dalšího svého kamaráda MARTINA. I když v poněkud přemnoženém kolektivu debutoval jako doprovodný kytarista, záhy se chopil kláves a postupně v kapele hrál i na elektrickou kytaru, basu, bicí, tahací harmoniku, brumle, xylofon a na nervy všech zúčastněných. Těleso tehdy působilo trochu jako menší zájezd, ale hrálo se o 107.

Poslední rok před koncem skupiny nemohu komentovat, neboť jsem soubor opustil z důvodu výskytu  příliš vysokého procenta country v repertoáru. Zhruba po roce jsme zase začali zkoušet nejprve v polo-akustické sestavě PETR kytara, JIRKA basa, IVOŠ housle, MARTIN tahací harmonika. Záhy se mi podařilo angažovat zpěváka a kytaristu ROBERTA a ze skupiny Hazard přišel bubeník MÍRA a klasická sestava SRO byla na světě. Band se zaměřil na pop-rockovou produkci i když některými nejmenovanými doprovodnými kytaristy občas zmítá temná folková minulost a to se to pak kometami jen míhá. A dál… no přijďte se podívat sami ,-)  Kalendář akcí

 

Náš Stage-Plan: